II Miejsce w halowym turnieju o Puchar Prezesa Podokręgu Skoczów

W dniu 21.11. 2015 r w strumieniu odbył się halowy turniej juniorów starszych o Puchar Prezesa Podokręgu Skoczów. W skład naszej drużyny weszli: Oskar Kostorz, Rafał Śleziak, Kacper Gaszczyk, Patryk Jarosiński, Janek Żeliński, Przemek Romański, Kuba Kukuczka, Artur Rybka, Kamil Gabryś, Janek Pabijasz, Dawid Krzywoń, Maciek Piątek. Do  turnieju zgłosiło udział dziewięć drużyn, podzielonych na 2 grupy.

Tabela końcowa grup:

Grupa A                    Pkt     bramki                                       Grupa B        Pkt      bramki

1. Kończyce Wlk         10         10:4                                         1. Skoczów       7         5:0

2. Cieszyn                    9          14:3                                         2. Strumień       5         3:2

3. Pielgrzymowice        5           9:7                                           3. Drogomyśl     3         2:3

4. Bąków                      2          2:7                                           4. Pogórze         1         2:7

5. Zabłocie                  1            2:16

Wyniki grupowych meczów Piasta:

Cieszyn- Zabłocie               8:0

Cieszyn - Kończyce            1:2

Cieszyn - Bąków                 3:0

Cieszyn - Pielgrzymowice     2:1

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie zagraliśmy w półfinale z drużyną ze Skoczowa. Mecz zakończył się wysoką wygraną 7:1.

Pierwszy półfinał:  Kończyce Wlk.  - Strumień  1 :1 karne 2:0

Drugi półfinał :  Cieszyn - Skoczów  7:1

Dzięki temu zwycięstwu zmierzyliśmy się w finale z drużyną, która wygrała swój półfinał, a mianowicie Kończycami Wielkimi. Nasi zawodnicy szykowali się na rewanż za przegraną w fazie grupowej. Początek meczu to strata dwóch bramek. Potem drużyna zaczęła odrabiać straty. w regulaminowym czasie ( 12 minut ) mecz skończył się remisem 2:2. Aby wyłonić zwycięzcę rozegrano konkurs rzutów karnych, w którym lepsi byli piłkarze z Kończyc Wielkich 4:3.

Juniorzy piasta rozegrali dobry turniej, strzelając najwięcej bramek. W 6 rozegranych meczach udała się ta sztuka 23 razy. Kto strzelał i asystował jest mało istotne. Na sukces zapracowała cała drużyna..

Gratulacje.;