Zwycięstwo po karnym

We wtorkowe popołudnie, na boisku pod Wałką,  spotkały się drużyny juniorów Piasta Cieszyn i Beskidu Skoczów. Obie drużyny w dotychczasowym dorobku miały po 21 punktów. Sąsiadowały ze sobą w tabeli. Piast Cieszyn zajmował czwarte, a Beskid Skoczów piąte miejsce z racji lepszej różnicy bramek. Był to typowy mecz o tzw. sześć punktów. Już w trakcie odprawy przedmeczowej trener Bakun zwracał uwagę, że będzie to mecz walki i trzeba będzie zostawić wiele serca i zdrowia na boisku.

Przewidywania trenera sprawdziły się w 100%. Od początku obie drużyny grały zdecydowanie zarówno w obronie, jak i w ataku. Większość gry toczyła się w środkowej strefie boiska. Każda z drużyn próbowała konstruować akcje ofensywne, w taki sposób, aby jednocześnie zabezpieczyć tyły, gdyż każda kontra mogła skończyć się utratą bramki. Gra obu drużyn mogła się  podobać. Przynosiła wiele emocjonujących momentów. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 60 minucie meczu. Wtedy to  zawodnik Beskidu dotknął piłki ręką w swoim polu karnym. Sędzia, mimo protestów gości, pokazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Kuba Węglorz. Od 60 minuty prowadzimy 1:0. Już do końca obraz meczu się nie zmienił. Każda z drużyn miała swoje szanse. Jednak po końcowym gwizdku to piłkarze Piasta schodzili do szatni jako zwycięzcy.

Przebieg meczu udowodnił, że mamy drużynę dojrzałą i z charakterem. Brawo Chłopaki za wolę walki i zwycięstwa.